Ana Sayfa
Haliç Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Program Koşulları

Başvuru ve Kayıt Süreci

 1. Başvuru linkindeki formu doldurduktan sonra pasaport fotokopinizi ve bir adet fotoğrafınızı tomer@halic.edu.tr adresine göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 2. Kurs ödemenizi size gönderilen banka hesabına yaparak, ödeme dekontunu tomer@halic.edu.tr adresine gönderip, kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 3. Evraklarınız tarafımıza ulaştıktan sonra 3 iş günü içerisinde resmi kabul mektubu size gönderilecektir.
 4. İstenildiği takdirde kabul Mektubu, TÖMER birimi tarafından taranarak ilgili konsolosluğa e-mail ile gönderilir.
 5. Dilerseniz doğrudan A1 kuruna kayıt yaptırabilir, ya da seviyenizi öğrenmek için, kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra size bildirilen tarihlerden birinde Türkçe yeterlilik sınavımıza girebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra talep eden kursiyerlerimiz Türkçe Yeterlilik Sınavı’na girerek seviyelerine göre kurlara yerleştirilir. Dileyen kursiyerler, sınava girmeden doğrudan A1 kuruna başlayabilir.
 2. Kurlarını başarıyla tamamlayan kursiyerler, TÖMER Müdürü ve Haliç Üniversitesi Rektörü onaylı TÖMER sertifikası alırlar.
 3. Derslere 7/8 oranında devam zorunluluğu vardır. Geçerli mazereti olmaksızın devamsızlık oranını aşan kursiyer kur bitirme sınavına alınmaz ve o kurdan başarısız olmuş sayılır. Kursa devam edilmeyen gün ve saatler için kurs ücreti iadesi yapılmaz.
 4. Düzey Belirleme Sınavı sonucu 4 ay geçerlidir. Düzey Belirleme Sınavı sonucuna rağmen kurs okutmanı, gerekli gördüğü durumlarda kursiyerin kurunu ilgili birim sorumlusunun onayını alarak kurun ilk haftası içerisinde değiştirebilir.
 5. İETT tarafından TÖMER öğrencilerine ulaşım kartı verilmemektedir.
 6. En az 6 ay için kayıt yaptırmış olan kursiyerler, kısa dönemi ikamet iznine başvurabilir.