Ana Sayfa
Haliç Üniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Program Koşulları

Başvuru ve Kayıt Süreci

 1. Başvuru linkindeki formu doldurduktan sonra pasaport fotokopinizi ve bir adet fotoğrafınızı tomer@halic.edu.tr adresine göndererek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
 2. Kurs ödemenizi size gönderilen banka hesabına yaparak, ödeme dekontunu tomer@halic.edu.tr adresine gönderip kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.
 3. Ücret, kurs başlamadan önce ödenir ve ödemede taksit yapılmamaktadır.
 4. Öğrenciler, ikamet izni alabilmek için en az 4 kur ücretini ödemiş olmalıdır. Bu ücret iade edilmez.
 5. Öğrenci Belgesi (Student Letter) alabilmek için öğrencilerin 2 gün önceden TÖMER Ofisine isteklerini bildirmeleri gerekmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Haliç TÖMER’in öğrencilere ikamet izninin sağlanması konusunda sorumluluğu bulunmamaktadır. Öğrenci, izin sürecini ilgili kurumlarla kendisi görüşerek takip etmelidir.
 2. Haliç TÖMER Ofisi, Haliç TÖMER’e kayıt yaptırarak ikamet izni alan ancak derslere devam etmeyen öğrenciyi, gerekli resmî kurumlara bildirmekle yükümlüdür.
 3. TÖMER Öğrencileri öğrenci mektubu ile İETT kartı alamaz. İETT, TÖMER Öğrencilerine indirimli kart vermemektedir.
 4. Öğrenciler derslerin %70’ine devam etmek zorundadır. Derslerin %70’ine devam etmeyen öğrenciler başarısız sayılır ve kur sonu sınavına katılamazlar.
 5.  Öğrencilerin bir üste kura geçebilmeleri için her modülden (Okuma, Dinleme, Konuşma ve Yazma) 25 puan üzerinden 15 almaları gerekmektedir.
 6. Dört modülün ikisinden 15'in altında puan alan A1 ve A2 seviyesindeki öğrenciler, bütünleme sınavına girerler. Diğer seviyeler doğrudan başarısız sayılacaklardır.
 7. Devamsızlıktan kalan öğrenciler için telafi sınavın ücreti 50 dolardır. (B1,B2 ve C1 için geçerlidir).
 8. Her kur sonunda öğrenci, yeni kura başlamadan önce Haliç TÖMER'e bilgi vermeli ve Ofis’le görüşerek kayıtlarını güncellemelidir.
 9. Haliç TÖMER gerektiğinde kurs yerini, dersliklerini ve öğretim elemanlarını önceden duyurmak kaydıyla değiştirebilir. Bu durumda öğrenciler Haliç TÖMER'in planladığı programı takip edeceklerdir.
 10. Haliç TÖMER öğrencileri, başarılı oldukları son kurdan sonra  (99 ile başlayan Yabancı Kimlik Numarası olması halinde) E-Devlet’ten resmî onaylı Haliç TÖMER sertifikası alabilirler.
 11. Haliç TÖMER, İstanbul kitabının yeni baskısını kullanmaktadır, ücret karşılığında kitabı TÖMER Ofis'ten isteyebilirsiniz.

Kayıt İptal Koşulları

 1. Öğrenciler kurs başlamadan önce iptal taleplerini belirten bir dilekçe verebilir ve Haliç TÖMER Müdürlüğü'nün uygun görmesi halinde kurs ücretini geri alabilirler.
 2. Kurs süreci içerisinde öğrenimini engelleyen bir sağlık sorunu olduğuna dair devlet hastanesinden sağlık raporu bulunan öğrencinin kaydı silinir ve kurs ücreti kendisine iade edilir. (İlk hafta içinde)
 3. Bu koşullar dışında, öğrenci derslere girmese dahi iptal işlemi yapılmaz; öğrenci, ücretinin tamamını ödemekle yükümlüdür.
 4. Öğrenciler mazeretlerini bir dilekçe ile bildirmek zorundadırlar. Daha önce belirtmedikleri mazeretlerden dolayı herhangi bir hak iddia edemezler.